Publications Office of the EU
Münster, ombygning York, opførelse af folkeskole med sportshal; parket - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Münster, ombygning York, opførelse af folkeskole med sportshal; parket

  • Offentliggjort
    09/09/2024
  • Frist
    30/09/2024
  • Åbning af tilbuddene
    30/09/2024
  • I dag
    03/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
NRW.URBAN Kommunale Entwicklung GmbH
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DEA11 Düsseldorf, Kreisfreie Stadt
Sektor (hoved-CPV)
45432113 Lægning af parketgulv
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
ZV24-123
Beskrivelse

NRW.URBAN Kommunale Entwicklung GmbH er ansvarlig for ombygningen af York og Oxford kasernen som forvaltere af byen Münster. Ordren afgives på vegne af NRW.URBAN Kommunale Entwicklung GmbH og på vegne af byen Münster. Klienten NRW.URBAN Kommunale Entwicklung GmbH har til hensigt - administrator for byen Münster - at udføre opførelsen af en 4-retters grundskole, herunder en 2-retters sportshal på det tidligere kaserneområde York i Münster Gremmendorf. På stedet for de tidligere air news kaserne, omkring 1.800 nye boliger bygges på et areal på omkring 50 hektar. Samtidig er der planlagt en lang række sociale infrastrukturfaciliteter på stedet.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.evergabe.nrw.de/VMPSatellite/notice/CXS0YM3Y1VD9E6QX
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.evergabe.nrw.de/VMPSatellite/notice/CXS0YM3Y1VD9E6QX
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
30/09/2024 10:00
Tildelingsmetode
Preis
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.