Publications Office of the EU
Sverige-Kiruna: Renovering af udslidte bygninger - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Sverige-Kiruna: Renovering af udslidte bygninger

  • Offentliggjort
    21/02/2018
  • Frist
    12/04/2018
  • Åbning af tilbuddene
    13/04/2018
  • Tildelt
    23/04/2018
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Kirunabostäder Aktiebolag
Udførelsessted
NUTS code: SE332 Norrbottens län
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: SE332 Norrbottens län
Sektor (hoved-CPV)
45262690 Renovering af udslidte bygninger
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
38,282,600.00 SEK
Referencenummer for tilbuddet
2018/5
Beskrivelse

Objektet omfattar utvändig renovering av 6 st bostadshus samt invändig renovering av 5 st bostadshus.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://tendsign.com/doc.aspx?UniqueId=afibvsuqqi&GoTo=Tender
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
13/04/2018 00:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
38,282,600.00 SEK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Personalbolaget i Kiruna AB
Postadresse: Arent Grapegatan 31 D
By: Kiruna
Postnummer: 981 32
Land: SWE
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.