Publications Office of the EU
Tyskland-Baden-Baden: Edb-maskiner og -artikler - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Baden-Baden: Edb-maskiner og -artikler

  • Offentliggjort
    12/05/2021
  • Frist
    07/06/2021
  • Åbning af tilbuddene
    08/06/2021
  • I dag
    04/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Südwestrundfunk
Udførelsessted
NUTS code: DE121 Baden-Baden, Stadtkreis
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE121 Baden-Baden, Stadtkreis
Sektor (hoved-CPV)
30200000 Edb-maskiner og -artikler
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
2,200,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
EU-I/T 1/2021
Beskrivelse

Die öffentlich-rechtlichen Rundfunkanstalten sind zur Erfüllung ihrer Aufgaben auf eine leistungsfähige und funktionierende IT-Infrastruktur im Sendungs- und Produktionsbereich zwingend angewiesen. Hierzu gehören auch Industrierechner im 19“ Format, die überwiegend für den direkten Einbau in die Sende- und Produktionsstudios bzw. über KVM-Lösungen in zentrale Geräteräume der einzelnen Rundfunkanstalten aber auch für andere Aufgaben vorgesehen sind. Die Industrierechner 19“ befinden sich im 24/7-Dauereinsatz und stellen sende- und produktionsrelevante Anwendungen bereit. Dieser Umstand erfordert ein hohes Maß an Zuverlässigkeit und Verfügbarkeit für die zu beschaffenden Industrierechner im 19“ Format.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Südwestrundfunk
Postadresse: Einkauf IT/Technik, Hans-Bredow-Straße,
By: Baden-Baden
NUTS-kode: DE121
Postnummer: 76530
Land: DEU
Hovedadresse: www.swr.de
Elektronisk via:
https://it-vergabe.eu/vergabe/angebot/44057d75571eb97c7b79658b8be291ec
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med single aktør
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
08/06/2021 09:00
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
2,200,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.