Publications Office of the EU
Tyskland-Leopoldshöhe: Hoved- eller fagentrepriser i forbindelse med bygge- og anlægsarbejder - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Leopoldshöhe: Hoved- eller fagentrepriser i forbindelse med bygge- og anlægsarbejder

  • Offentliggjort
    25/06/2021
  • Frist
    23/07/2021
  • Åbning af tilbuddene
    23/07/2021
  • Tildelt
    07/09/2021
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Gemeinde Leopoldshöhe über den Kreis Lippe - Der Landrat
Udførelsessted
NUTS code: DEA45 Lippe
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DEA45 Lippe
Sektor (hoved-CPV)
45200000 Hoved- eller fagentrepriser i forbindelse med bygge- og anlægsarbejder
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,603,216.36 EUR
Referencenummer for tilbuddet
IKZ-113/2021
Beskrivelse

Die Gemeinde Leopoldshöhe beabsichtigt den Bau eines Multifunktionalen Neubaus an der Felix-Fechenbach-Gesamtschule in Leopoldshöhe. Gegenstand dieser Ausschreibung sind die erforderlichen Rohbauarbeiten

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.deutsche-evergabe.de/dashboards/dashboard_off/DD15D752-DB16-4743-AF62-55E4082CF89F
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
23/07/2021 09:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
1,603,216.36 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Hartmann Bau GmbH
Postadresse:
By: Borgentreich
Postnummer: 34434
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.