Publications Office of the EU
Sortering og emballering af genanvendeligt affald fra særskilt indsamling - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Sortering og emballering af genanvendeligt affald fra særskilt indsamling

  • Offentliggjort
    30/09/2025
  • Frist
    31/10/2025
  • Tildelt
    26/12/2025
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Communauté de communes de la Dombes
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRK21 Ain
Sektor (hoved-CPV)
90500000 Tjenesteydelser i forbindelse med affald
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,200,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,056,170.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
M202509
Beskrivelse

Sortering og emballering af genanvendeligt affald fra særskilt indsamling: - modtagelse og vejning af affald fra særskilt indsamling (dør-til-dør og affaldspapirspande), - sortering og emballering af multimateriale genanvendeligt affald fra dør-til-dør særskilt indsamling (husholdningsemballage, trykt papir og papir til grafisk brug), - sortering og emballering af trykt papir og papir til grafisk brug (papir, aviser, bøger, blade osv.), der indsamles i affaldsspande, - håndtering af afslag på sortering: sortering, emballering, transport og forarbejdning - tilrettelæggelse af forsendelser til de sektorer, der er udpeget af Fællesskabet af Dombeskommuner (CCD) - transport og nyttiggørelse af kategori 1.02-strømmen

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://marchespublics.ain.fr/entreprise/consultation/509095?orgAcronyme=ad_272
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://marchespublics.ain.fr/entreprise/consultation/509095?orgAcronyme=ad_272
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Kriterium: Prix des prestations
Type: price
Beskrivelse: Prix des prestations
Vægtning (procentdel, præcis) : 60.00
Kriterium: Valeur technique : 2.1- Organisation du tri et du conditionnement des déchets – 29 points 2.2- Moyens humains employés pour la réalisation du service – 5 points 2.3- Communication avec la Communauté de communes de la Dombes et modalités de suivi de l’exécution du service – 4 points 2.4- Certification – 2 points
Type: quality
Beskrivelse: Valeur technique
Vægtning (procentdel, præcis) : 40.00
Anslået værdi
1,200,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
1,056,170.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: PAPREC GRAND EST
Postadresse:
By: CHASSIEU
Postnummer: 69680
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.