Publications Office of the EU
Tyskland-Kassel: Metalbearbejdning - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Kassel: Metalbearbejdning

  • Offentliggjort
    16/05/2022
  • Frist
    21/06/2022
  • Åbning af tilbuddene
    21/06/2022
  • Tildelt
    19/07/2022
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Landkreis Kassel - Der Kreisausschuss -
Udførelsessted
NUTS code: DE734 Kassel, Landkreis
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE734 Kassel, Landkreis
Sektor (hoved-CPV)
45262670 Metalbearbejdning
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
0.01 EUR
Referencenummer for tilbuddet
23B 360 22 266-3
Beskrivelse

Der Landkreis saniert zum Teil das Hauptgebäudes, setzt das Therapiebad Instand einschließlich der Schwimmbad- und sonstigen Technik. Des Weiteren werden Brandschutzmaßnahmen und eine Schadstoffsanierung des KG und EG sowie eine Erweiterung bzw. Aufstockung des Schwimmbads mit folgenden Leistungen durchgeführt:
- Anbau von Gruppen-, Funktions- und Nebenräumen mit Barrierefreiem Zugang an ein bestehendes Gebäude (ca. 2.700 m² BRI)
Hierfür müssen Metallbauarbeiten - Austausch der Fassade mit Fenstern ausgeführt werden.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
www.vergabe.rib.de
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
21/06/2022 10:50
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
0.01 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Krebbers GmbH & Co. KG, Lutz Krebbers
Postadresse: Dießemer Bruch 80
By: Krefeld
Postnummer: 47805
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.