Publications Office of the EU
Italien-Rom: Arkitekt-, ingeniør- og planlægningsvirksomhed - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Italien-Rom: Arkitekt-, ingeniør- og planlægningsvirksomhed

  • Offentliggjort
    27/12/2022
  • Frist
    15/02/2023
  • Åbning af tilbuddene
    21/02/2023
  • Tildelt
    28/09/2023
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Agenzia del Demanio - Struttura per la Progettazione
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ITI45 Frosinone
Sektor (hoved-CPV)
71240000 Arkitekt-, ingeniør- og planlægningsvirksomhed
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
744,086.65 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
627,248.58 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

servizi di progettazione definitiva ed esecutiva da redigere e restituire in modalità BIM, coordinamento della sicurezza in fase di progettazione, ed incarico opzionale di direzione lavori, CSE, contabilità dei lavori e accatastamento, finalizzati all’intervento di adeguamento sismico della Questura e Polizia Stradale - Via Vado del Tufo, Frosinone - Codice Bene: FRB1053

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
www.acquistinretepa.it
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
21/02/2023 11:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
744,086.65 EUR
Endelig kontraktværdi
627,248.58 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Sidoti Engineering SRL
Postadresse:
By: Albano Laziale
Postnummer:
Land: ITA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.