Publications Office of the EU
Sverige-Falun: Arkitekt-, ingeniør- og planlægningsvirksomhed - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Sverige-Falun: Arkitekt-, ingeniør- og planlægningsvirksomhed

  • Offentliggjort
    30/06/2018
  • Frist
    29/08/2018
  • Åbning af tilbuddene
    30/08/2018
  • Tildelt
    05/11/2018
  • I dag
    07/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Colligio AB
Udførelsessted
NUTS code: SE11 Stockholm
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: SE11 Stockholm
Sektor (hoved-CPV)
71240000 Arkitekt-, ingeniør- og planlægningsvirksomhed
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
4,370.00 SEK
Referencenummer for tilbuddet
TK 18.072
Beskrivelse

Upphandlingen avser tillhandahållande av konsulter för trafikplanering.
Upphandlingen är indelad i fem områden. Anbudsgivaren kan lämna anbud på ett eller flera områden enligt nedan:
1. Trafikplanering (inkl. simuleringar, analyser, utredningar)
2. Parkeringsutredningar
3. Trafiksäkerhet och utformning
4. Kollektivtrafik
5. Mobility management

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://tendsign.com/doc.aspx?UniqueId=afewrvieia&GoTo=Tender
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
30/08/2018 00:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
4,370.00 SEK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Ramböll Sverige AB
Postadresse:
By: Stockholm
Postnummer:
Land: SWE

Officiel betegnelse: SWECO Society AB
Postadresse:
By: Stockholm
Postnummer:
Land: SWE

Officiel betegnelse: Trivector Traffic AB
Postadresse:
By: Stockholm
Postnummer:
Land: SWE
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.