Publications Office of the EU
Kurervirksomhed - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Kurervirksomhed

  • Tildelt
    05/01/2024
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
AQUON
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
64100000 Postbefordring og kurértjeneste
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
770,000.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Denne aftale om kurertjenester (Cooled Transport) udløber den 31. december 2023. Derfor vil der blive iværksat et nyt udbud. Kontrakten består af følgende elementer: — Indsamling af prøver fra køleenhederne på de pågældende steder — Køletransport af prøver mellem de forskellige AQUON — Returnering af prøver til køleenhederne på modtagelsesstedet — Udstede tomme komponenter til AQUON's kunder. Denne emballage er taget fra et af AQUON's lokaliteter. — Levering til de forskellige leverandører. Den ordregivende myndighed agter at tildele på grundlag af den bedste PKV, idet kvalitetsaspektet er 40 % og prisen 60 %. Agter at indgå en aftale med én leverandør med en varighed på 4 år + 2 x 1 år. Samlet løbetid højst 6 år. Du kan læse mere om kontrakten og proceduren i udbudsvejledningen. Det anslåede beløb er på ca. 1 232 000 EUR eksklusive moms for hele kontraktens løbetid på 6 år.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Ikke til rådighed
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Kwaliteit
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
770,000.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Schotpoort Connect B.V.
Postadresse:
By: EERBEEK
Postnummer: 6961EG
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.