Publications Office of the EU
Grækenland-Ermoupoli: Medicinsk udstyr - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Grækenland-Ermoupoli: Medicinsk udstyr

  • Offentliggjort
    04/08/2012
  • Frist
    24/09/2012
  • Åbning af tilbuddene
    25/09/2012
  • Tildelt
    04/03/2014
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
39300000 Diverse udstyr
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
128,267.65 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
86,634.48 EUR
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
6
Referencenummer for tilbuddet
ΣΜΕΑ-ΠΝΑ/2.1
Beskrivelse

Το αντικείμενο της σύμβασης, αφορά στην προμήθεια, φόρτωση, μεταφορά, πλήρη εγκατάσταση, εκπαίδευση χρήσης / λειτουργίας, διενέργεια δοκιμών (όπου απαιτείται) και παράδοση ελεύθερων, σε κατάσταση άριστης και απροβλημάτιστης λειτουργίας στις κατά τόπους σχολικές μονάδες ειδικής αγωγής της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου στην Ελλάδα, των ειδών της ομάδας 5: «Παραϊατρικός εξοπλισμος», όπως αυτά προσδιορίζονται στον πίνακα παραδόσεων (πίνακας Π6) του παραρτήματος Ζ' της με αριθμό 71821/6488/2012 διακήρυξης της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for one or more lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
25/09/2012 12:30
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.