Publications Office of the EU
(Provia-ID 114114) Reparation ulykke tog ÖBB 9481 4746 602 - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

(Provia-ID 114114) Reparation ulykke tog ÖBB 9481 4746 602

  • Tildelt
    03/05/2024
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
ÖBB-Technische Services-GmbH
Udførelsessted
NUTS code: anyw
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: AT130 Wien
Sektor (hoved-CPV)
50220000 Reparation, vedligeholdelse og tilhørende tjenesteydelser vedrørende jernbaner og andet udstyr
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
495,345.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
ProVia-ID 114114
Beskrivelse

O At finde o Demontering og samling af de relevante dele, Forberedelse til udskiftning af en profil i karrosseristrukturen o Delvis udskiftning af ekstruderet profil inkl. udskiftningspåfyldningsanordning og suge-, skylleanordning o Udskiftning af øvre lange bjælker o Malingreparationer o Idriftsættelse af hele toget

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Ikke til rådighed
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: price
Beskrivelse: Preis
Vægtning (procentdel, præcis) :
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
495,345.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Siemens Mobility Austria GmbH
Postadresse:
By: Wien
Postnummer: 1210
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.