Publications Office of the EU
Tyskland-Frankfurt am Main: Byggearbejder i forbindelse med jernbaner - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Tyskland-Frankfurt am Main: Byggearbejder i forbindelse med jernbaner

  • Tildelt
    02/11/2020
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
DB Netz AG (Bukr 16)
Udførelsessted
NUTS code: DEF08 Ostholstein
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE212 München, Kreisfreie Stadt
Sektor (hoved-CPV)
45234100 Byggearbejder i forbindelse med jernbaner
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
4,338,234.41 EUR
Referencenummer for tilbuddet
20FEI46795
Beskrivelse

Ausführungsplanung für die unten aufgeführten Leistungen
Baudurchführung: Rammpfahlfundamente für 28 Signale, Fundamente für 4 BÜ-Schalthäuser und 3
ESTW-Module, Wegebau zu den ESTW-Modulgebäuden, Umbau von 4 Bahnübergängen
Kabeltiefbau; Kabelverlegung

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Not applicable
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Not applicable
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
4,338,234.41 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Friedrich Duensing GmbH
Postadresse: Hannover
By: Neustadt
Postnummer:
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.