Publications Office of the EU
Rumænien-Iași: Lægemidler - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Rumænien-Iași: Lægemidler

  • Offentliggjort
    22/07/2019
  • Frist
    26/08/2019
  • Åbning af tilbuddene
    26/08/2019
  • Tildelt
    02/12/2019
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Institutul de Boli Cardiovasculare „Prof. Dr. I. M. Georgescu”
Udførelsessted
NUTS code: RO213 Iaşi
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: RO213 Iaşi
Sektor (hoved-CPV)
33600000 Lægemidler
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
7,978,046.47 RON
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
6,359,386.80 RON
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
139
Referencenummer for tilbuddet
8615184_2019_1065852
Beskrivelse

Achizitie de medicamente conform caietului de sarcini – 139 loturi – descriere in sectiunea „Loturi” si in caietul de sarcini.
Acord-cadru medicamente 24 de luni.
Atentie: solicitari de clarificari:
1) Termenul limită până la care operatorii economici pot solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 15 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor;
2) Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și complet, tuturor solicitărilor de clarificări/informatii suplimentare în a 10-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor;
3) Solicitarile de clarificari vor fi transmise numai prin intermediul SICAP;
4) Raspunsurile la solicitarile de clarificari vor fi transmise numai prin intermediul SICAP.
Autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de a efectua modificari ale acordului-cadru, dupa cum urmeaza: acordul-cadru si contractele subsecvente vor putea sa fie modificate prin acte adi […] detalii pe www.e-licitatie.ro

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Institutul de Boli Cardiovasculare „Prof. Dr. I. M. Georgescu”
Nationalt registreringsnummer: RO8615184
Postadresse: Str. Carol I nr. 50
By: Iași
NUTS-kode: RO213
Postnummer: 700503
Land: ROU
Kontaktperson: Cirstean Anca
Hovedadresse: http://www.cardioiasi.ro
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med several operatører
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
26/08/2019 15:00
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.