Publications Office of the EU
Tyskland-Stadtroda: Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med bygninger til sundhedsvæsenet - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Stadtroda: Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med bygninger til sundhedsvæsenet

  • Offentliggjort
    01/10/2013
  • Frist
    20/11/2013
  • Åbning af tilbuddene
    20/11/2013
  • I dag
    05/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Asklepios Fachklinikum Stadtroda
Udførelsessted
NUTS code: DEG0J Saale-Holzland-Kreis
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
45215100 Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med bygninger til sundhedsvæsenet
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
2.385.17_14
Beskrivelse

Los 14 Schlosserarbeiten:
Stahl-Flachdachüberdachung, b/l/h , ca. 5,20 m/11,45 m/3,90 m 2 Stk.,
Stahl-Glasdach-Anbindung, b/l , ca. 1,10 m/3,10 m 2 Stk.,
Glas-System-Vordach, b/l, ca. 1,25 m/2,00 m 2 Stk.,
Stahl-Glasdach-Einhausung, b/l/h , ca. 2,26 m/9,20 m/2,80 m 1 Stk.,
Fluchttreppe aus Profilstahl, b/l/h , ca. 2,87 m/7,09 m/8,32 m 1 Stk.,
Brückenanlage aus Profilstahl, b/l/h , ca. 2,07 m/3,97 m/1,50 m 2 Stk.,
Sytem-Wartungsüberbrückungen, b/l/h , ca. 0,60 m/1,90 m/1,00 m 6 Stk.,
Außengeländer aus Flachstahlpfosten mit Pressgitterfüllungen 47 m,
Außenhandläufe aus 42 mm V4A-Rundrohr mit Einbohranker 16 m,
Innenhandläufe aus 42 mm V2A-Rundrohr mit Einbohranker 385 m,
Edelstahlfangnetz innen als Seitenschutz, 7 Stck. je ca. 4,50 m² 32 m²,
Ortsfeste Revisionsleiter mit Rückenschutzkorb, ca. 0,45 m/4,50 m 1 Stk.,
Personenauffangnetz, horizontal, Edelstahl außen mit Zubehör 225 m²,
Luftschachtabdeckungen mit Pressgitterfüllungen, ca. 160/160 cm 2 Stk.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Asklepios Kliniken Verwaltungsgesellschaft mbH
Postadresse: Debusweg 3
By: Königstein-Falkenstein
Postnummer: 61462
Land: DEU
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
20/11/2013 17:30
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.