Publications Office of the EU
Polen-Kępno: Elektricitet, opvarmning, solenergi, nuklear energi - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Polen-Kępno: Elektricitet, opvarmning, solenergi, nuklear energi

  • Offentliggjort
    11/10/2019
  • Frist
    18/11/2019
  • Tildelt
    02/12/2019
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Projekt Kępno Sp. z o.o.
Udførelsessted
NUTS code: PL Polska
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: PL Polska
Sektor (hoved-CPV)
09300000 Elektricitet, opvarmning, solenergi, nuklear energi
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
699,132.00 PLN
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
721,087.50 PLN
Referencenummer for tilbuddet
OB 1/10/2019
Beskrivelse

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w okresie od dnia 1.1.2020 r do 31.12.2020 r. do 3 punktów poboru (PPE) o łącznym zużyciu energii (+/-10 %) 1 900 000,00 kWh, z tego:
a. budynek hali widowiskowo-sportowej przy ul. Sportowej 9, 63-600 Kępno – 120 000,00 kWh;
b. budynek przy ul. Zamkowej 5 – 30 000,00 kWh;
c. budynek krytej pływalni Qarium Kępno przy ul. Sportowej 11, 63-600 Kępno – 1 750 000,00 kWh.
Powyższe dane maja charakter orientacyjny, Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Projekt Kępno Sp. z o.o.
Postadresse: Sportowa 9
By: Kępno
NUTS-kode: PL
Postnummer: 63-600
Land: POL
Kontaktperson: Malgorzata Kita
Hovedadresse: www.pk.kepno.pl
Elektronisk via:
www.platformazakupowa.pl/pn/pk__kepno
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Tjek sammenkædede dokumenter for detaljer
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
699,132.00 PLN
Endelig kontraktværdi
721,087.50 PLN
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Energa Obrót S.A.
Postadresse: al. Grunwaldzka
By: Gdańsk
Postnummer: 80-309
Land: POL
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.