Publications Office of the EU
Bulgarien-Ezerovo: Reparation og vedligeholdelse af maskiner - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Bulgarien-Ezerovo: Reparation og vedligeholdelse af maskiner

  • Offentliggjort
    25/08/2021
  • Frist
    28/09/2021
  • Tildelt
    12/04/2022
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
ТЕЦ ВАРНА ЕАД
Udførelsessted
NUTS code: BG331 Варна
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: BG331 Варна
Sektor (hoved-CPV)
50530000 Reparation og vedligeholdelse af maskiner
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,000,000.00 BGN
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
892,000.00 BGN
Referencenummer for tilbuddet
21-08
Beskrivelse

Отговорността за състоянието на оборудването е възложена на съответните ръководители на отдели, както следва:
- Котелно оборудване (КО);
- Турбинно оборудване (ТО);
- Химично оборудване (ХО);
- Електро оборудване (EО);
- Контролно измервателни прибори и апаратура (КИП и А);
Контролът върху профилактиката, поддръжката и ремонта на активите на “ТЕЦ Варна” ЕАД се осъществява от персонала на звена, структурирани в две направления:
- машинна поддръжка – осъществява се от личния състав на отдел „Машинен”.
- електро поддръжка– осъществява се от личния състав на отдел „Електрооборудване”.
- КИП и А поддръжка – осъществява се от личния състав на отдел „КИП и А”.
При необходимост от аварийно отстраняване на повреди е въведена организация за непрекъсната работа до отстраняване на проблема.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://app.eop.bg/today/156128
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Tjek sammenkædede dokumenter for detaljer
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
1,000,000.00 BGN
Endelig kontraktværdi
892,000.00 BGN
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: ДИТСМАНН - БРАЙТ - ППР
Postadresse:
By: Бургас
Postnummer:
Land: BGR
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.