Publications Office of the EU
Levering, montering, installation og idriftsættelse af kemoterapistole. - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Levering, montering, installation og idriftsættelse af kemoterapistole.

  • Offentliggjort
    29/08/2025
  • Frist
    29/09/2025
  • Åbning af tilbuddene
    29/09/2025
  • I dag
    03/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
UNIWERSYTECKI SZPITAL KLINICZNY NR 2 PUM W SZCZECINIE
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: PL424 Miasto Szczecin
Sektor (hoved-CPV)
33192210 Undersøgelseslejer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
182,500.00 PLN
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
ZP.220.85.25
Beskrivelse

1. Kontraktens genstand er: Levering, montering, installation og ibrugtagning af kemoterapistole, i det følgende benævnt »udstyr«. 2. Beskrivelsen af kontraktens genstand findes i formularen "Krævede parametre" (bilag II). 2 i SWZ, herefter også »FPW«), skal denne formular nødvendigvis indsendes sammen med udbudsformularen (bilag II). 1 til frizonen, i det følgende også benævnt »FO«. 3. Den ordregivende myndighed kræver, at det tilbudte udstyr er medicinsk udstyr som omhandlet i loven om medicinsk udstyr af 7. april 2022 (lovtidende 2022, nr. Lovtidende 2024, punkt 1620 som ændret, i det følgende benævnt: »UoWM«), der markedsføres og anvendes på Republikken Polens område i overensstemmelse med de gældende bestemmelser. 4. Ordregiveren i henhold til Art. 2 i udbudsloven tildeler kontrakten i delkontrakter, som hver især er genstand for en særskilt procedure. 5. Den ordregivende myndighed i en given procedure tillader ikke afgivelse af deltilbud. Ordren består af 1 opgave. Proceduren vedrører indkøb af én type udstyr. 6. Den ordregivende myndighed tillader ikke, at der indgives alternative tilbud.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://platformazakupowa.pl/pn/spsk2_szczecin
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://platformazakupowa.pl/pn/spsk2_szczecin
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
29/09/2025 09:05
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: price
Beskrivelse: Cena brutto -60%
Vægtning (procentdel, præcis) :
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: parametry techniczne -35%
Vægtning (procentdel, præcis) :
Kriterium:
Type: cost
Beskrivelse: okres gwarancji -5%
Vægtning (procentdel, præcis) :
Anslået værdi
182,500.00 PLN
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.