Publications Office of the EU
Spanien-Cerceda: Sand - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Spanien-Cerceda: Sand

  • Offentliggjort
    08/02/2019
  • Frist
    20/03/2019
  • Åbning af tilbuddene
    04/04/2019
  • Tildelt
    13/06/2019
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Sociedade Galega do Medio Ambiente, S. A.
Udførelsessted
NUTS code: ES111 A Coruña
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ES111 A Coruña
Sektor (hoved-CPV)
14211000 Sand
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
3,690,750.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
2,917,080.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
2019G-DTE-0002-SARA-SU
Beskrivelse

Suministro de arena para la Planta Termoeléctrica del Complejo Medioambiental de Cerceda.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Sociedade Galega do Medio Ambiente, S. A.
Nationalt registreringsnummer: A15379803
Postadresse: C/ Morzos, 10, Encrobas
By: Cerceda
NUTS-kode: ES111
Postnummer: 15187
Land: ESP
Hovedadresse: www.sogama.es
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
04/04/2019 11:00
Udførelsessted
CPV-kode
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
3,690,750.00 EUR
Endelig kontraktværdi
2,917,080.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Sílices de Fuentes, S. L.
Postadresse: Paraje de la Berzada, 1 y 2
By: Pinarejos (Segovia)
Postnummer: 40296
Land: ESP
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.