Publications Office of the EU
Sverige-Kalmar: Specialiseret personbefordring ad vej - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Sverige-Kalmar: Specialiseret personbefordring ad vej

  • Offentliggjort
    08/05/2018
  • Frist
    07/06/2018
  • Tildelt
    06/02/2019
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Kalmar läns landsting
Udførelsessted
NUTS code: SE213 Kalmar län
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: SE213 Kalmar län
Sektor (hoved-CPV)
60130000 Specialiseret personbefordring ad vej
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
271,189,994.00 SEK
Referencenummer for tilbuddet
180064
Beskrivelse

Upphandling av tjänster med persontransporter för taxi och buss i två steg.
Steg ett (1) är anbudsinbjudan, sista ansökningsdag den 7 juni 2018 kl. 12:00. Anbudssökande som uppfyller kraven kommer att bjudas in till steg två (2).
Steg två (2) är anbudets förfrågningsunderlag (FFU) som delges på TendSign den 31 augusti 2018 till dem som har blivit godkända som anbudslämnare i steg ett (1).
Sista dag för anbudsinlämning i steg två (2) är den 23 oktober 2018 kl. 12:00

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://tendsign.com/doc.aspx?UniqueId=afuoesdpcu&GoTo=Tender
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
271,189,994.00 SEK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Vimmerby Taxi Beställningscentral Aktiebolag
Postadresse: Vimmerbyallén 19
By: Vimmerby
Postnummer: 598 40
Land: SWE
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.