-
Offentliggjort20/10/2025
-
Frist18/11/2025
-
Åbning af tilbuddene18/11/2025
-
Tildelt17/02/2026
-
I dag01/09/2026
Værktøjer
- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten
- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog
Service af sikkerhedssystemer i Finansforvaltningens lokaler
Levering af ikke-regelmæssig service og også udførelse af faglige inspektioner og faglige undersøgelser (i det følgende benævnt "regelmæssig service") af sikkerhedssystemer i lokalerne for finansforvaltningen i regionen, hvorved regelmæssig servicering vil blive udført som faglige undersøgelser og faglige inspektioner (revisioner) af sikkerhedssystemer, nemlig: - elektriske sikkerhedssystemer (i det følgende benævnt "ESS") i overensstemmelse med standard STN EN 50 130 (33 4590), TNI 33 4591, STN 50 131, STN 33 1500 og andre tekniske standarder og lovgivning, f.eks. dekret nr. 508/2009 Coll. om nærmere bestemmelser for sikring af sundhed og sikkerhed på arbejdspladsen med udstyr, der betragtes som særligt teknisk udstyr (i det følgende benævnt "dekret nr. 508/2009 Coll.") og lignende - industrielle tv-systemer (i det følgende benævnt "PTV") i overensstemmelse med standard STN EN 50 132 (33 4592) STN 33 1500 og andre tekniske standarder og forskrifter (f.eks. dekret nr. 508/2009 sml. osv.) — adgangskontrolsystemer (i det følgende benævnt "CSV") i overensstemmelse med STN EN 50 130 (33 4590), STN 33 1500 og andre tekniske standarder og forskrifter (f.eks. dekret nr. 508/2009 sml. osv.). Den ikke-regelmæssige tjeneste vil blive udført som eftergarantireparationer af ESS, PTV, SKV og audio- og videogatekeepere ("AaVV") i overensstemmelse med STN 33 1500 i overensstemmelse med den ordregivende myndigheds umiddelbare behov i tilfælde af udstyrssvigt i finansforvaltningens lokaler. En detaljeret beskrivelse af kontraktbeskrivelsen findes i udbudsdokumentet "Volume III., Description of the subject of the contract".
https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/detail/542559
https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/detail/542559
50610000 - Reparation og vedligeholdelse af sikkerhedsmateriel
31154000 - Afbrydelsesfri strømforsyninger (UPS)
32323500 - Videoovervågningssystem
31625300 - Tyverialarmsystemer
50000000 - Reparations- og vedligeholdelsestjenester
31000000 - Elektriske maskiner, apparatur, udstyr og forbrugsartikler; belysning
72000000 - It-tjenester: rådgivning, programmeludvikling, internet og support
50340000 - Reparation og vedligeholdelse af audiovisuelt og optisk udstyr
Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.