Publications Office of the EU
Frankrig-La Plaine Saint-Denis: Konsulentvirksomhed i forbindelse med byggeri - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-La Plaine Saint-Denis: Konsulentvirksomhed i forbindelse med byggeri

  • Offentliggjort
    01/02/2014
  • Frist
    25/03/2014
  • Tildelt
    16/05/2014
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Établissement français du sang
Udførelsessted
NUTS code: Ikke til rådighed
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
71315200 Konsulentvirksomhed i forbindelse med byggeri
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
130,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
61,620.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
ACNAT13071
Beskrivelse

La réalisation de diagnostics de «sécurité» des sites dont l'Établissement français du sang (EFS) n'est pas propriétaire et la définition des interventions nécessaires à la correction des désordres susceptibles de présenter des risques pour les personnes.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Établissement français du sang
Postadresse: 20 avenue du Stade de France
By: La Plaine-Saint-Denis Cedex
Postnummer: 93218
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
130,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
61,620.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Qualiconsult
Postadresse: 1 bis rue du petit Clamart, bât E, Vélizy Plus
By: Vélizy Cedex
Postnummer: 78941
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.