Publications Office of the EU
Frankrig-Soisy-sous-Montmorency: Drift af sports- og idrætsanlæg - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-Soisy-sous-Montmorency: Drift af sports- og idrætsanlæg

  • Offentliggjort
    09/01/2019
  • Frist
    01/03/2019
  • Åbning af tilbuddene
    01/03/2019
  • Tildelt
    28/06/2019
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
ca Plaine Vallée
Udførelsessted
NUTS code: FR108 Val-d’Oise
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FR108 Val-d’Oise
Sektor (hoved-CPV)
92610000 Drift af sports- og idrætsanlæg
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
3,850,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
4,338,735.87 EUR
Referencenummer for tilbuddet
MAPA_2018-55
Beskrivelse

exploitation administrative et technique et animation d'un équipement nautique comprenant un espace aquatique (bassin de natation : 525 m2, gradins - 300 spectateurs ; bassin d'initiation - 250 m2, bassin de loisirs : 250 m2 équipé de jeux d'eau, pataugeoire : 50m2 équipée de jeux d'eau) et un espace forme et bien être (2 saunas, 1 hammam, espace de relaxation - sPA, solarium , salle de cardio-training, salle de fitness). Bâtiment ERP de type X de deuxième catégorie, la fréquentation Maximum Instantanée (Fmi) autorisée dans l'équipement est de 1200 personnes

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.achatpublic.com/sdm/ent/gen/ent_detail.do?PCSLID=CSL_2019_EF0_BHanXQ
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
01/03/2019 14:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
3,850,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
4,338,735.87 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: S-Pass
Postadresse: 3 avenue Hoche
By: Paris
Postnummer: 75008
Land: FRA

Officiel betegnelse: snc la vague
Postadresse:
By: Soisy-sous-Montmorency
Postnummer: 95230
Land: FRA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.