Publications Office of the EU
Polen-Bielsko-Biała: Arkitekters tjenesteydelser i forbindelse med bygninger - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Polen-Bielsko-Biała: Arkitekters tjenesteydelser i forbindelse med bygninger

  • Offentliggjort
    26/11/2021
  • Frist
    03/01/2022
  • Åbning af tilbuddene
    03/01/2022
  • Tildelt
    03/02/2022
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Miasto Bielsko-Biała - Zakład Gospodarki Mieszkaniowej
Udførelsessted
NUTS code: PL225 Bielski
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: PL225 Bielski
Sektor (hoved-CPV)
71221000 Arkitekters tjenesteydelser i forbindelse med bygninger
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
61,000.00 PLN
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
73,000.00 PLN
Referencenummer for tilbuddet
ZGM/DZ-JK/174/2021/ADM
Beskrivelse

Przedmiotem postępowania jest udzielenie zamówienia na opracowanie i wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej robót budowlanych obejmujących remont wraz z termomodernizacją i przyłączeniem do sieci ciepłowniczej P.K. Therma Sp. z o.o. budynku przy ul. Jana Sobieskiego 35 w Bielsku-Białej wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami uzgodnień, opinii i pozwoleń, która będzie stanowić opis przedmiotu zamówienia, w rozumieniu art. 103 ust. 1 ustawy – Prawo zamówień publicznych, w postępowaniu o udzielenie zamówienia na wykonanie robót remontowych i instalacyjnych, w tym również zamówień finansowanych ze środków zewnętrznych, w szczególności z funduszy Unii Europejskiej

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Miasto Bielsko-Biała - Zakład Gospodarki Mieszkaniowej
Nationalt registreringsnummer: PL
Postadresse: Lipnicka 26
By: Bielsko-Biała
NUTS-kode: PL225
Postnummer: 43-300
Land: POL
Kontaktperson: Joanna Kolaszyńska
Hovedadresse: http://www.zgm.eu/
Elektronisk via:
https://miniportal.uzp.gov.pl/Postepowania/92176988-48be-4eea-83ef-f80e82b7bb6a
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
03/01/2022 12:30
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
61,000.00 PLN
Endelig kontraktværdi
73,000.00 PLN
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Przedsiębiorstwo Projektowo-Usługowe "CIEPŁOTECH" Kazimierz Sowa
Postadresse: ul. 1 Maja 12a/15
By: Bielsko-Biała
Postnummer: 43-300
Land: POL
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.