Publications Office of the EU
Frankrig-Marseille: Regnskabsføring - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-Marseille: Regnskabsføring

  • Offentliggjort
    21/09/2016
  • Frist
    17/10/2016
  • I dag
    06/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Conseil régional Provence-Alpes-Côte d'Azur
Udførelsessted
NUTS code: FRL04 Bouches-du-Rhône
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRL04 Bouches-du-Rhône
Sektor (hoved-CPV)
79211000 Regnskabsføring
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
Areaec16
Beskrivelse

Missions comptables, fiscales et sociales pour la Spl Area-Paca pour une période de 4 années fiscales et comptables débutant le 1er janvier 2017
marché unique à tranches optionnelles.
Tranche Ferme: Intervention en matière comptable, fiscale et sociale.
Tranche optionnelle 1: Assistance au changement d'outil comptable
le pouvoir adjudicateur a décidé de ne pas lancer la consultation en lots séparés pour les motifs suivant: Il s'agit d'une mission complète.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: area Provence-Alpes-Côte d'azur: Service Marchés
Postadresse: 29 Boulevard Charles Nédélec, Horaires: 8h30 à12h et 13h30 à 17h, Cs 90250
By: Marseille
NUTS-kode: FR824
Postnummer: 13331
Land: FRA
Hovedadresse: http://achat.regionpaca.fr
Elektronisk via:
http://achat.regionpaca.fr
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.