Publications Office of the EU
FOURNITURE, INSTALLATION, MISE EN SERVICE ET GARANTIE DU BON FONCTIONNEMENT ET DES PERFORMANCES D'UN SYSTEME D'IMAGERIE PRECLINIQUE PAR MICRO-TOMODENSITOMETRIE A RAYONS x - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

FOURNITURE, INSTALLATION, MISE EN SERVICE ET GARANTIE DU BON FONCTIONNEMENT ET DES PERFORMANCES D'UN SYSTEME D'IMAGERIE PRECLINIQUE PAR MICRO-TOMODENSITOMETRIE A RAYONS x

  • Offentliggjort
    18/06/2024
  • Frist
    22/07/2024
  • Åbning af tilbuddene
    22/07/2024
  • Tildelt
    30/09/2024
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
GUSTAVE ROUSSY
Udførelsessted
NUTS code: Ikke til rådighed
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FR107 Val-de-Marne
Sektor (hoved-CPV)
33115100 CT-scannere
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
DR-24-991
Beskrivelse

Le présent marché est un marché de fourniture au sens de L1111-3 du Code de la Commande Publique ayant pour objet l'acquisition (l'installation, la mise en service, la formation) d'un système d'imagerie préclinique par micro-tomodensitometrie par rayons X pour la plateforme d'imagerie et Cytometrie (PFIC) de l'UMS AMMICa de Gustave Roussy. L'imageur petit animal micro CT permettra un suivi non-invasif et longitudinal de différents paramètres clé pour les études précliniques en oncologie, comme la croissance tumorale, le développement des métastases etc.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
required
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
22/07/2024 16:00
Udførelsessted
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
Kriterium: Critère Prix
Type: price
Beskrivelse: Le critère " prix ", sera apprécié au regard du montant total TTC du BPFU rempli par le candidat.
Vægtning (procentdel, præcis) :
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: SAS REVVITY
Postadresse:
By: BUSSY ST MARTIN
Postnummer: 77600
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.