Publications Office of the EU
Frankrig-Somain: Installation af gadebelysningsudstyr - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-Somain: Installation af gadebelysningsudstyr

  • Offentliggjort
    24/09/2013
  • Frist
    04/11/2013
  • Tildelt
    27/12/2013
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Commune de Somain
Udførelsessted
NUTS code: FRE11 Nord
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
45316110 Installation af gadebelysningsudstyr
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
520,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
130,000.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
13M0014
Beskrivelse

Entretien, rénovation et création d'installations d'éclairage public, de signalisation et illuminations festives. Marché unique à bons de commande avec maximum et un opérateur économique.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Mairie de Somain
Postadresse: place Jean Jaurès, BP 39
By: Somain
Postnummer: 59490
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med single aktør
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
520,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
130,000.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: SAS SME
Postadresse: 580 rue des Galibots
By: Somain
Postnummer: 59490
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.