Publications Office of the EU
Norge-Oslo: Programmelrelaterede tjenester - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Norge-Oslo: Programmelrelaterede tjenester

  • Tildelt
    30/05/2014
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Skatteetaten
Udførelsessted
NUTS code: NO081 Oslo
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
72260000 Programmelrelaterede tjenester
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
4,000,000.00
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
4,000,000.00 NOK
Referencenummer for tilbuddet
2014/353238
Beskrivelse

The Tax Department would like to enter into a direct one year contract with Oracle for access to the ACS programme. The programme ensures the Tax Department access to internal Oracle competence for the administration of various Oracle applications. The Tax Department does not see that equivalent services are available outside Oracle.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Not applicable
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
4,000,000.00
Endelig kontraktværdi
4,000,000.00 NOK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Oracle Norge
Postadresse: Vollsveien 2
By: Lysaker
Postnummer: 1326
Land: NOR
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.