Publications Office of the EU
Tyskland-Ahaus: Gaderengøring og -fejning - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Tyskland-Ahaus: Gaderengøring og -fejning

  • Offentliggjort
    18/09/2018
  • Frist
    23/10/2018
  • Åbning af tilbuddene
    23/10/2018
  • Tildelt
    27/11/2018
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Stadt Ahaus
Udførelsessted
NUTS code: DEA34 Borken
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DEA34 Borken
Sektor (hoved-CPV)
90610000 Gaderengøring og -fejning
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
454,111.60 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
446,611.31 EUR
Referencenummer for tilbuddet
95-18
Beskrivelse

Flächenreinigung der Fußgängerzone Ahaus mit Reinigung der dort verlegten Schlitzrinne sowie Reinigung der angrenzenden Parkflächen und Parkdecks einschließlich der Verwertung des anfallenden Straßenkehrichts für den Zeitraum vom 1.1.2019 bis zum 31.12.2022

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Stadt Ahaus
Postadresse: Rathausplatz 1
By: Ahaus
NUTS-kode: DEA34
Postnummer: 48683
Land: DEU
Kontaktperson: Zentrale Vergabestelle
Hovedadresse: www.ahaus.de
Elektronisk via:
https://www.evergabe.nrw.de/VMPCenter/notice/CXPWYRC9E9T
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med single aktør
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
23/10/2018 11:10
Udførelsessted
CPV-kode

90610000 - Gaderengøring og -fejning

90900000 - Rengørings- og sanitetstjenester

90910000 - Rengøring

Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
454,111.60 EUR
Endelig kontraktværdi
446,611.31 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: ALBA Städte- und Gebäudereinigung Baving GmbH
Postadresse: Dieselstr. 14
By: Neuenkirchen
Postnummer: 48485
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.