Publications Office of the EU
Tjekkiet-Prag: Tingskadeforsikring - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Tjekkiet-Prag: Tingskadeforsikring

  • Offentliggjort
    22/09/2023
  • Frist
    23/10/2023
  • Tildelt
    14/12/2023
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Energotrans, a.s.
Udførelsessted
NUTS code: CZ01 Praha
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: CZ010 Hlavní město Praha
Sektor (hoved-CPV)
66515200 Tingskadeforsikring
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
14,829,863.00 CZK
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Genstanden for den offentlige kontrakt er forsikringsselskabets udøvelse af forsikringsvirksomhed, der består i forsikring af Energotrans a.s. "aktiver og levering af en forsikring om afbrydelse af driften. Den forsikrede er Energotrans a.s. Der vil blive indgået en forsikringskontrakt med en enkelt leverandør med henblik på opfyldelsen af denne offentlige kontrakt.
Fr.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Energotrans, a.s.
Nationalt registreringsnummer: 47115726
Postadresse: Duhová 1444/2
By: Praha
NUTS-kode: CZ010
Postnummer: 14000
Land: CZE
Kontaktperson: Monika Roučková
Hovedadresse: https://www.cez.cz
Elektronisk via:
https://nen.nipez.cz/profil/EGS
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
14,829,863.00 CZK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group
Postadresse: U Sluncové 711/8
By: Praha - Karlín
Postnummer: 18600
Land: CZE

Officiel betegnelse: Direct pojišťovna, a.s.
Postadresse: Nové sady 996/25
By: Brno - Staré Brno
Postnummer: 60200
Land: CZE

Officiel betegnelse: Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s.
Postadresse: Římská 2135/45
By: Praha - Vinohrady
Postnummer: 12000
Land: CZE

Officiel betegnelse: MAXIMA pojišťovna, a.s.
Postadresse: Italská 1583/24
By: Praha - Vinohrady
Postnummer: 12000
Land: CZE

Officiel betegnelse: Slavia pojišťovna a.s.
Postadresse: Táborská 940/31
By: Praha - Nusle
Postnummer: 14000
Land: CZE
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.