Publications Office of the EU
Spanien-Alcázar de San Juan: Forberedelse af byggeplads - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Spanien-Alcázar de San Juan: Forberedelse af byggeplads

  • Offentliggjort
    30/11/2012
  • Frist
    13/05/2013
  • Tildelt
    02/12/2013
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ayuntamiento de Alcazar de San Juan
Udførelsessted
NUTS code: Ikke til rådighed
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
45210000 Byggearbejde
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
6,505,739.09 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
4,967,131.80 EUR
Referencenummer for tilbuddet
03/12 (Obras)
Beskrivelse

Obra en Alcázar de SAn Juan para la reordenación urbana, urbanización y edificaciones para servicios municipales de Comercio-Ocio, según Proyecto redactado por el Arquitecto D.Juan Carlos González Noheda. El contrato se engloba dentro del Proyecto "Alcázar, Comercio y Ocio"código CM15 concedido al Ayto de Alcázar de San Juan en la convocatoria 2.011 de Ayudas al Fondo Europeo de Desarrollo Regional (FEDER).

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Ayuntamiento de Alcazar de San Juan
Postadresse: Plaza Santo Domingo, 1 (Registro)
By: Alcazar de San Juan
Postnummer: 13600
Land: ESP
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Tjek sammenkædede dokumenter for detaljer
Udførelsessted
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
6,505,739.09 EUR
Endelig kontraktværdi
4,967,131.80 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Isolux Corsan Corviam Construcción, S.A.
Postadresse: c/ Salto del caballo,3. Edificio «La Curia», oficina 9-12
By: Toledo
Postnummer: 45003
Land: ESP
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.