Publications Office of the EU
AI-tjänst för styrning av fastighetsautomation - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

AI-tjänst för styrning av fastighetsautomation

  • Offentliggjort
    04/09/2026
  • I dag
    05/09/2026
  • Frist
    01/10/2026
  • Åbning af tilbuddene
    02/10/2026
Status
Offentliggjort
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Karlskrona kommun
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: SE221 Blekinge län
Sektor (hoved-CPV)
48000000 Programpakker og informationssystemer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
3,000,000.00 SEK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Karlskrona kommun i samarbete med Region Blekinge och Växjö Fastighetsförvaltning Aktiebolag(VÖFAB) driver med stöd från Tillväxtverket denna del av projektet Sydostsamverkan för smarta offentliga miljöer. Projektet Sydostsamverkan för smarta offentliga miljöer, syftar till att stärka förmågan hos kommunala och regionala offentliga aktörer i sydostregionen i att utveckla och implementera AI-baserade och andra digitala verktyg för att förbättra energieffektivitet, inomhusmiljö och driftoptimering i offentliga byggnader. Denna projektdel fokuserar på användning av AI för optimering av fastighetsautomation och kommer att utvärderas inom projektet. Leverantörer kommer att arbeta med: Karlskrona kommun, Region Blekinge och Växjö Fastighetsförvaltning Aktiebolag(VÖFAB).

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://annonser.clira.io/upphandling/cffc7e10-e25d-4cf4-933f-c0c577d1ec5c
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://annonser.clira.io/upphandling/cffc7e10-e25d-4cf4-933f-c0c577d1ec5c
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
02/10/2026 01:00
Tildelingsmetode
Ikke til rådighed
Anslået værdi
3,000,000.00 SEK
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.