Publications Office of the EU
Odbiór, transport i zagospodarowanie popiołu i żużla z palenisk domowych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Przygodzice - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Odbiór, transport i zagospodarowanie popiołu i żużla z palenisk domowych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Przygodzice

  • Offentliggjort
    06/11/2023
  • Frist
    04/12/2023
  • Åbning af tilbuddene
    04/12/2023
  • Tildelt
    18/12/2023
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
GMINA PRZYGODZICE
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: PL416 Kaliski
Sektor (hoved-CPV)
90500000 Tjenesteydelser i forbindelse med affald
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
Rg.271.60.2023.ZP
Beskrivelse

Przedmiotem zamówienia jest: a) odbiór popiołu i żużla z palenisk domowych powstałych i zebranych na wszystkich nieruchomościach zamieszkałych na terenie gminy Przygodzice, na których zamieszkują mieszkańcy, b) transport i zagospodarowanie popiołu i żużla z palenisk domowych, które należy przetransportować i zagospodarować w ramach wynagrodzenia do instalacji posiadającej odpowiednie zezwolenie na zagospodarowanie tych odpadów oraz spełniającej wymagania określone w obowiązujących przepisach prawa.). Przewidywana ilość popiołów w okresie trwania umowy – 600 Mg. Przewidywana liczba nieruchomości zamieszkanych, z których odbierane będą popiół i żużel z palenisk domowych – około 2.500

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ed205787-77f0-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ed205787-77f0-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
04/12/2023 10:15
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Cena oferty
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami "MZO" S.A.
Postadresse:
By: Ostrów Wielkopolski
Postnummer: 63-400
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.