-
Offentliggjort06/10/2025
-
Frist24/10/2025
-
Åbning af tilbuddene24/10/2025
-
I dag01/09/2026
Værktøjer
- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten
- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog
Vedligeholdelse og support af SAP BI- og Qlik-software, levering af licenser 2 partier Parti 1: Vedligeholdelse, licenser og relaterede tjenester BI SAP Parti 2: Vedligeholdelse, licenser og relaterede tjenester BI Qlik
Der er tale om en enkeltstående rammeaftale med bestillingssedler med en ordretærskel opdelt i 2 delkontrakter i henhold til artikel L2125-1 1°, R. 2162-1 til R.2162-6, R. 2162-13 og R. 2162-14 i lov om offentlig orden. Hvert parti, der udgør en rammeaftale, indgås for en indledende periode på tre år fra den 1. januar 2026 eller datoen for meddelelsen heraf, alt efter hvilken dato der er den seneste. Den fornyes én gang for en periode på 12 måneder. Maksimal ordretærskel: Indledende periode: Parti 1: 189 000 EUR ekskl. moms for parti 2: 129 000 EUR ekskl. moms 1 12-måneders forlængelse: Parti 1: 63 000 EUR ekskl. moms for parti 2: 43 000 EUR HT Hvert parti tildeles separat. De mængder, der anslås til BPU/DQE, svarer til en anslået årlig gennemsnitlig ordre. Disse gives som en indikation for at give kandidaterne mulighed for at dimensionere deres tilbud og give Tisséo mulighed for at sammenligne de modtagne tilbud. Disse mængder kan ikke modsige Tisséo som en årlig ordreforpligtelse. Rammeaftalen vil blive gennemført ved udstedelse af bestillingssedler. Tjenesterne betales med enhedspriser. Anslåede beløb er vejledende og omfatter alle fornyelsesperioder
https://www.marches-publics.info/mpiaws/index.cfm?fuseaction=demat.termes&IDM=1710333
https://www.marches-publics.info/mpiaws/index.cfm?fuseaction=demat.termes&IDM=1710333
Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.