Publications Office of the EU
Italien-Ascoli Piceno: Anlægsarbejde: akvædukter - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Italien-Ascoli Piceno: Anlægsarbejde: akvædukter

  • Offentliggjort
    20/12/2022
  • Frist
    20/02/2023
  • Åbning af tilbuddene
    21/02/2023
  • Tildelt
    22/06/2023
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
CIIP spa Cicli Integrati Impianti Primari
Udførelsessted
NUTS code: ITI35 Fermo
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ITI34 Ascoli Piceno
Sektor (hoved-CPV)
45247130 Anlægsarbejde: akvædukter
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
15,992,225.07 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
13,668,998.76 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

L’appalto consiste nella progettazione esecutiva e nella realizzazione di una serie opere che permettano di prelevare acqua bruta dal fiume Tenna, di sollevarla e convogliarla ad un nuovo impianto di potabilizzazione.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: CIIP spa Cicli Integrati Impianti Primari
Postadresse: Viale della Repubblica 24
By: Ascoli Piceno
NUTS-kode: ITI34
Postnummer: 63100
Land: ITA
Kontaktperson: Giovanni Celani
Hovedadresse: http://ciip.it
Elektronisk via:
https://albo-gare.ciip.it
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
21/02/2023 11:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
15,992,225.07 EUR
Endelig kontraktværdi
13,668,998.76 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: ACCIONA AQUA S.A.
Postadresse: Av. Da De Europa, 22
By: Alcobendas (Madrid)
Postnummer:
Land: ESP
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.