Publications Office of the EU
Irland-Dublin: Edb-maskiner og -artikler - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Irland-Dublin: Edb-maskiner og -artikler

  • Offentliggjort
    15/12/2016
  • Frist
    13/01/2017
  • Tildelt
    04/10/2017
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
EirGrid plc
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: IE052 South-East
Sektor (hoved-CPV)
30200000 Edb-maskiner og -artikler
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
9,500,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,000,000.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
ENQEIR557
Beskrivelse

This tender process is complete.
EirGrid has established a single supplier framework agreement for the provision of these services. As and when requirements arise, contracts will be awarded to the framework member either on the basis of the original tenders submitted or after discussing a scope of work, agreeing on a cost and issuing a Purchase Order to the framework member. No work should be undertaken without a valid Purchase Order. Any invoice received which does not quote a valid Purchase Order number will be returned to the framework member.
The framework agreement period will be for an initial duration of five years with the option to extend annually for up to an additional three years, subject always to the satisfactory performance of the supplier.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: EirGrid plc
Nationalt registreringsnummer: N/A
Postadresse: Block 2 — The Oval, 160 Shelbourne Road, Ballsbridge
By: Dublin
NUTS-kode: IE021
Postnummer: 4
Land: IRL
Kontaktperson: Paul Valentine
Hovedadresse: http://www.eirgrid.com
Elektronisk via:
http://irl.eu-supply.com/app/rfq/rwlentrance_s.asp?PID=106170&B=ETENDERS_SIMPLE
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med single aktør
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
9,500,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
1,000,000.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Dell Products
Postadresse: Innovation House, Science and Technology Park
By: Dublin
Postnummer: Cherrywood
Land: IRL
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.