Publications Office of the EU
Tyskland-Dresden: Opførelse af skoler på sekundærtrinnet - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Dresden: Opførelse af skoler på sekundærtrinnet

  • Offentliggjort
    06/03/2023
  • Frist
    12/04/2023
  • Åbning af tilbuddene
    12/04/2023
  • Tildelt
    23/05/2023
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Landeshauptstadt Dresden, GB Bildung, Jugend und Sport, Amt für Schulen
Udførelsessted
NUTS code: DED21 Dresden, Kreisfreie Stadt
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DED21 Dresden, Kreisfreie Stadt
Sektor (hoved-CPV)
45214220 Opførelse af skoler på sekundærtrinnet
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
209,389.25 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
145,442.94 EUR
Referencenummer for tilbuddet
2023-401-00017
Beskrivelse

Fachlos 50: Tiefbau Medien

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
www.evergabe.de
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
12/04/2023 15:00
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
209,389.25 EUR
Endelig kontraktværdi
145,442.94 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: BAUHAUF GmbH
Postadresse: Industriestr. 24
By: Coswig
Postnummer: 01640
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.