Publications Office of the EU
Nederlandene-Haag: Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Nederlandene-Haag: Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed

  • Offentliggjort
    04/06/2013
  • Frist
    08/07/2013
  • Tildelt
    05/11/2013
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Rijksgebouwendienst
Udførelsessted
NUTS code: NL310 Utrecht
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: NL Nederland
Sektor (hoved-CPV)
71000000 Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
52,500.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
40.11012
Beskrivelse

De opdracht behelst het gehele ontwerp (VO, DO en kostenraming) en het bestek (met directieraming).
Het te verbouwen pand is een bestaand pand dat de Rgd huurt. Het kanton in Amersfoort zal een ruimte van circa 450 m² BVO afnemen op de begane grond van het pand. Het bezoekersgebied dient functioneel en beveiligingstechnisch gescheiden te worden van het medewerkers gedeelte. Het bezoekersgebied bestaat uit een receptieruimte/bode balie, zitting- en enquête zaal, spreekruimte, wachtruimte, sanitair en een nis voor een drankautomaat.
Het medewerkers gedeelte bestaat uit werkruimtes (een loungeruimte met flexwerkplekken) met bijbehorende faciliteiten. Het medewerkersgebied dient toegankelijk gemaakt te worden vanuit de huidige centrale hal van het gebouw.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Rijksgebouwendienst e-mail aanvragen tot deelneming
By:
Land: NLD
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Tjek sammenkædede dokumenter for detaljer
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
52,500.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Vitrov Bouw en Vastgoed BV
Postadresse: Maurick 1
By: Vught
Postnummer: 5261 NA
Land: NLD
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.