Publications Office of the EU
Frankrig-Lyon: Røganalyseringsapparat - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-Lyon: Røganalyseringsapparat

  • Offentliggjort
    09/10/2020
  • Frist
    06/11/2020
  • Åbning af tilbuddene
    09/11/2020
  • Tildelt
    12/01/2021
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Métropole de Lyon
Udførelsessted
NUTS code: FRK26 Rhône
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRK26 Rhône
Sektor (hoved-CPV)
38432300 Røganalyseringsapparat
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
2,700,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,083,600.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
20DP016
Beskrivelse

L'Unité de traitement et de valorisation énergétique (UTVE) de Lyon Sud est équipée de trois lignes d'incinération identiques. Elle dispose d'un système complet d'analyse des fumées rejetées à l'atmosphère conformément aux dispositions de la réglementation en vigueur et de son arrêté préfectoral d'autorisation d'exploiter. Ce système, en grande partie installé en 2005, est vieillissant et doit être remplacé.
De plus, avec la publication au Journal officiel de l'Union européenne le 3.12.2019 des conclusions sur les «Meilleures Techniques Disponibles» (MTD) pour l'incinération des déchets, l'UTVE va devoir s'équiper en complément d'analyseurs en continu de mercure, dans un délai de quatre ans à compter de cette parution.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Métropole de Lyon
Postadresse: 20 rue du Lac, CS 33569
By: Lyon Cedex 03
NUTS-kode: FRK26
Postnummer: 69505
Land: FRA
Hovedadresse: http://marchespublics.grandlyon.com
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
09/11/2020 09:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
2,700,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
1,083,600.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: SICK
Postadresse:
By: Émerainville
Postnummer: 77184
Land: FRA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.