Publications Office of the EU
Spanien-Valladolid: Ulykkesforsikring - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Spanien-Valladolid: Ulykkesforsikring

  • Meddelt
    03/03/2020
  • Offentliggjort
    04/05/2020
  • Frist
    18/05/2020
  • Åbning af tilbuddene
    22/05/2020
  • Tildelt
    30/06/2020
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Junta de Castilla y León, Consejería de la Presidencia
Udførelsessted
NUTS code: ES41 Castilla y León
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ES418 Valladolid
Sektor (hoved-CPV)
66512100 Ulykkesforsikring
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
3,999,600.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
3,516,000.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
A2020/001569
Beskrivelse

El objeto del contrato es la realización de un seguro colectivo de accidentes en favor de los empleados públicos que prestan servicio activo en la Administración General de la Comunidad de Castilla y León y en sus organismos autónomos, en las condiciones establecidas en el Pliego de Prescripciones Técnicas y en el Pliego de Cláusulas Administrativas Particulares.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://contrataciondelestado.es/wps/portal/plataforma
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
22/05/2020 09:30
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
3,999,600.00 EUR
Endelig kontraktværdi
3,516,000.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Surne Mutua de Seguros y Reaseguros
Postadresse: C/ Cardenal Gardoqui, 1
By: Bilbao
Postnummer: 48008
Land: ESP
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.