Publications Office of the EU
JPE-VOD-SP-68/24 – »Pomoč pri upravljanju elektrarne v začetnem obdobju delovanja« - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

JPE-VOD-SP-68/24 – »Pomoč pri upravljanju elektrarne v začetnem obdobju delovanja«

  • Tildelt
    09/01/2025
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
JAVNO PODJETJE ENERGETIKA LJUBLJANA d.o.o.
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: SI041 Osrednjeslovenska
Sektor (hoved-CPV)
65410000 Drift af kraftværker
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,300,000.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
JPE-VOD-SP-68/24
Beskrivelse

Predmet okvirnega sporazuma je pomoč pri upravljanju (novo zgrajene) plinsko parno enote oziroma termoenergetskega objekta, projekt PPE-TOL na lokaciji naročnika Toplarniška 19, 1000 Ljubljana v njenem začetnem obdobju delovanja po začasnem prevzemu od izvajalcev del LOT1, na samem objektu, in prevzemanje odgovornosti za varno obratovanje nove elektrarne PPE-TOL.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Ikke til rådighed
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: price
Beskrivelse: cena
Vægtning (procentdel, præcis) :
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
1,300,000.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: SORT ENERGY SERVICES LLC
Postadresse:
By: Claymont
Postnummer: DE 19703
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.