Publications Office of the EU
Polen-Warszawa: Spændingstransformator - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Polen-Warszawa: Spændingstransformator

  • Offentliggjort
    06/05/2015
  • Frist
    09/07/2015
  • Tildelt
    07/08/2015
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ikke til rådighed
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
31172000 Spændingstransformator
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
2,840,303.91 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
10,717,410.00 PLN
Referencenummer for tilbuddet
FZ-Z/P075/15
Beskrivelse

Przedmiotem zamówienia jest:
1) Zaprojektowanie zgodnie ze specyfikacją techniczną i wykonanie 435 sztuk fabrycznie nowych transformatorów 15/0,4 kV, zakończone próbami u producenta:
1.1) 2 szt. 250 kVA olejowy z przepustami typu Euromold lub równoważnymi, o poziomie hałasu <40 dB,
1.2) 180 szt. 400 kVA olejowych z przepustami typu Euromold lub równoważnymi, o poziomie hałasu <40 dB,
1.3) 250 szt. 630 kVA olejowych z przepustami typu Euromold lub równoważnymi, o poziomie hałasu <40 dB,
1.4) 3 szt. 800 kVA olejowych z przepustami typu Euromold lub równoważnymi, o poziomie hałasu <40 dB
2) Termin wykonania ostatniej partii zamówienia nie później niż do dnia 30 czerwca 2018 roku;
3) Dostawa Przedmiotu zamówienia wraz z transportem będzie następowała sukcesywnie partiami w ilościach i terminach uzgodnionych z Zamawiającym, na podstawie osobnych zleceń;
4) Miejscem dostawy będzie Magazyn Główny Zamawiającego zlokalizowany przy ul. Nieświeskiej 52 w Warszawie;
5) Udzielenie gwarancji na okres co najmniej 60 miesięcy od daty podpisania protokołu odbioru końcowego każdego transformatora;
6) Szkolenie personelu dla 10 uczestników i obejmujące co najmniej 16 godzin zegarowych zajęć praktycznych i teoretycznych.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Tjek sammenkædede dokumenter for detaljer
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
2,840,303.91 EUR
Endelig kontraktværdi
10,717,410.00 PLN
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Ormazabal Polska Sp. z o.o.
Postadresse: ul. Struga 23/601
By: Zgierz
Postnummer: 95-100
Land: POL
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.