Publications Office of the EU
Frankrig-Tours: Rotationsinddampere - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-Tours: Rotationsinddampere

  • Offentliggjort
    09/10/2018
  • Frist
    09/11/2018
  • Åbning af tilbuddene
    12/11/2018
  • Tildelt
    22/01/2019
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Centre hospitalier régional universitaire de Tours
Udførelsessted
NUTS code: FRB04 Indre-et-Loire
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRB04 Indre-et-Loire
Sektor (hoved-CPV)
38436200 Rotationsinddampere
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
90,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
50,000.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
2018-DAA-LABO-236
Beskrivelse

Fourniture d'un appareil destiné à l'évaporation de solvants et/ou désolvatation, accessoires, consommables et maintenance associés pour le laboratoire de pharmaco-toxicologie du CHRU de Tours.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.marches-publics.gouv.fr/?page=entreprise.EntrepriseAdvancedSearch&AllCons&refConsultation=397687&orgAcronyme=x7c
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med single aktør
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
12/11/2018 00:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
90,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
50,000.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Thermo Electron Led
Postadresse: 10 rue Duguay Trouin
By: Saint-Herblain Cedex
Postnummer: 44807
Land: FRA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.