Publications Office of the EU
Tjekkiet-Karviná: Miljøgenopretning — industrianlæg - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Tjekkiet-Karviná: Miljøgenopretning — industrianlæg

  • Meddelt
    13/08/2016
  • Offentliggjort
    17/09/2016
  • Frist
    14/11/2016
  • Tildelt
    13/01/2017
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
TWKA, spol. s r.o.
Udførelsessted
NUTS code: CZ080 Moravskoslezský kraj
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: CZ080 Moravskoslezský kraj
Sektor (hoved-CPV)
90722100 Miljøgenopretning — industrianlæg
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
9,899,195.00 CZK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
4,110,581.00 CZK
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Předmětem plnění veřejné zakázky jsou služby v rozsahu dle vzoru smlouvy, projektové dokumentace a výkazů výměr, které jsou nedílnou součástí zadávací dokumentace jako její přílohy.
Projekt řeší činnosti a opatření nutné k nápravě závadného stavu horninového prostředí a podzemní vody na pozemcích společnosti TWKA, spol. s r.o. v Novém Bohumíně. Kontaminace lokality překračuje přípustné limity, zařazeno v kategorii A2. Cílem projektu je odstranění kontaminace na úroveň, která již nepředstavuje zdravotní ani ekologická rizika. Projekt vychází ze závěrů a doporučení zpracované analýzy rizik z října 2014.
Po ukončení sanačních prací musí být proveden sanační monitoring, a to včetně ochranného pásma v šířce 5 m po obvodu sanovaného území.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Tjek sammenkædede dokumenter for detaljer
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
9,899,195.00 CZK
Endelig kontraktværdi
4,110,581.00 CZK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Dekonta a.s.
Postadresse: Dřetovice 109
By: Stehelčeves
Postnummer: 273 42
Land: CZE
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.