Publications Office of the EU
Tyskland-Darmstadt: Cateringvirksomhed - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Darmstadt: Cateringvirksomhed

  • Offentliggjort
    12/04/2022
  • Frist
    11/05/2022
  • Annulleret
    08/07/2022
  • I dag
    05/09/2026
Status
Canceled
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Zentrale Auftragsvergabestelle des Landkreises Darmstadt-Dieburg für den FB Schulservice
Udførelsessted
NUTS code: DE716 Darmstadt-Dieburg
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE711 Darmstadt, Kreisfreie Stadt
Sektor (hoved-CPV)
55520000 Cateringvirksomhed
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
2,867,726.40 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
920,751.39 EUR
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
4
Referencenummer for tilbuddet
01-2022 610.1
Beskrivelse

Herstellung, Anlieferung und Administrationsdienstleistungen von insgesamt 311.242 Portionen Mittagsverpflegung an 7 Schulen in Erzhausen, Griesheim, Alsbach-Hähnlein und Messel. Zusätzliche Personaldienstleistungen zur Essensausgabe.
Von einer schriftlichen Anforderung der Unterlagen ist abzusehen.
Diese werden ausschließlich digital und kostenlos über www.subreport.de/E13922213 zur Verfügung gestellt! ACHTUNG! Wir empfehlen, die Vergabeunterlagen erst nach einer Registrierung herunter zu laden. Wenn die Vergabeunterlagen ohne Registrierung heruntergeladen werden, erfolgt keine automatische Information über Änderungen oder Bieteranfragen. Die Informationseinholung über Änderungen liegt dann in der alleinigen Verantwortung des jeweiligen Bieters!
Angebote oder Teilnahmeanträge sind einzureichen über die Funktion „Teilnahmeantrag/Angebot abgeben“ elektronisch via: www.subreport.de
Alle weiteren Informationen erhalten Sie unter: http://www.ladadi.de/ausschreibungen

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Zentrale Auftragsvergabestelle des Landkreises Darmstadt-Dieburg für den FB Schulservice
Postadresse: Jägertorstraße 207
By: Darmstadt
NUTS-kode: DE711
Postnummer: 64289
Land: DEU
Kontaktperson: Zentrale Auftragsvergabestelle
Hovedadresse: http://www.ladadi.de
Elektronisk via:
www.subreport.de/E13922213
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
11/05/2022 10:00
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.