Publications Office of the EU
Letland-Riga: Programmelvedligeholdelses- og reparationstjenester - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Letland-Riga: Programmelvedligeholdelses- og reparationstjenester

  • Offentliggjort
    08/07/2019
  • Frist
    12/08/2019
  • Åbning af tilbuddene
    12/08/2019
  • Tildelt
    16/12/2019
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Udførelsessted
NUTS code: LV006 Rīga
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: LV00 Latvija
Sektor (hoved-CPV)
72267000 Programmelvedligeholdelses- og reparationstjenester
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
4,025,880.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
4,940,828.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
VSAA 2019/86
Beskrivelse

SAIS un ISS attīstības un uzturēšanas pakalpojumi saskaņā ar Tehnisko specifikāciju.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Nationalt registreringsnummer: 90001669496
Postadresse: Lāčplēša iela 70A
By: Rīga
NUTS-kode: LV00
Postnummer: LV-1011
Land: LVA
Kontaktperson: VSAA Informācijas tehnoloģiju departamenta IT servisu daļas iepirkumu speciāliste Inese Cīrule
Hovedadresse: http://www.vsaa.gov.lv
Elektronisk via:
https://www.eis.gov.lv/EKEIS/Supplier/ProcurementProposals/23429
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
12/08/2019 10:30
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
4,025,880.00 EUR
Endelig kontraktværdi
4,940,828.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: AS "Emergn"
Postadresse: Skanstes iela 27
By: Rīga
Postnummer: LV-1013
Land: LVA

Officiel betegnelse: SIA "Datakom Software"
Postadresse: Ogļu iela 36
By: Rīga
Postnummer: LV-1048
Land: LVA

Officiel betegnelse: SIA "CODEX" (iepriekš SIA "Datakom Software")
Postadresse: Rīga, Vienības gatve 109
By: Rīga
Postnummer: LV-1058
Land: LVA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.