Publications Office of the EU
VEDLIGEHOLDELSE AF HØJSAVIE GHT-SENSORER OG ELEVATORER GEX-LANDE - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

VEDLIGEHOLDELSE AF HØJSAVIE GHT-SENSORER OG ELEVATORER GEX-LANDE

  • Offentliggjort
    22/10/2024
  • Frist
    11/12/2024
  • Åbning af tilbuddene
    11/12/2024
  • I dag
    31/08/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Centre Hospitalier Annecy Genevois
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRK28 Haute-Savoie
Sektor (hoved-CPV)
50750000 Vedligeholdelse af elevatorer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,509,995.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Antal delkontrakter
4
Referencenummer for tilbuddet
24050
Beskrivelse

Rammeaftalen vil blive gennemført ved udstedelse af bestillingssedler. Hvert parti vil blive tildelt separat. Tjenesteydelserne betales ved hjælp af enhedspriser. De anslåede beløb er vejledende og omfatter alle fornyelsesperioder. Kontrahenten oplyses om, at Annecy Genevois Hospital Centre (CHANGE), en støtteinstitution under GHT Haute-Savoie, Pays de Gex, tildeler kontrakten inden for rammerne af sin retlige kompetence (artikel L 6132-2-5°a) i lov om offentlig sundhed til fordel for alle medlemmer af GHT, dvs. CHANGE, GEX Hospital Centre og Rumilly Hospital Centre. Som sådan gennemfører støtteinstitutionen udbudsproceduren og underskriver kontrakten på egne vegne og på vegne af de deltagende virksomheder. Institutionerne er på deres side ansvarlige for gennemførelsen af kontrakten med undtagelse af tildelingen af eventuelle ændringer.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.marches-publics.info/mpiaws/index.cfm?fuseaction=demat.termes&IDM=1547314
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.marches-publics.info/mpiaws/index.cfm?fuseaction=demat.termes&IDM=1547314
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
11/12/2024 13:00
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.