Publications Office of the EU
Frankrig-Clermont-Ferrand: Undersøgelser af terræn - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-Clermont-Ferrand: Undersøgelser af terræn

  • Offentliggjort
    16/09/2014
  • Frist
    24/10/2014
  • Tildelt
    15/12/2014
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
MEDDE DREAL Auvergne
Udførelsessted
NUTS code: Ikke til rådighed
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
71351500 Undersøgelser af terræn
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
171,588.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
RN88-ETUDE-TCPHASE2
Beskrivelse

Rn 88 – contournement du Puy-en-Velay – études de la seconde phase de la tranchée couverte d'Ours-Mons.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Dreal Auvergne
Postadresse: 7 rue Léo Lagrange
By: Clermont-Ferrand Cedex 1
Postnummer: 63033
Kontaktperson: Service maitrise d'ouvrage
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
171,588.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Bonnard et Gardel ingénieurs conseil SAS
Postadresse: 13 rue des Émeraudes
By: Lyon
Postnummer: 69006
Land: FRA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.