Publications Office of the EU
Frankrig-Laval: Plastprodukter - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-Laval: Plastprodukter

  • Offentliggjort
    14/09/2021
  • Frist
    13/10/2021
  • Åbning af tilbuddene
    13/10/2021
  • Tildelt
    28/04/2022
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
departement de la mayenne
Udførelsessted
NUTS code: FRG03 Mayenne
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRG03 Mayenne
Sektor (hoved-CPV)
19520000 Plastprodukter
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
505,256.00 EUR
Se mere i hvert enkelt parti
Referencenummer for tilbuddet
2021f007
Beskrivelse

appel d'offres ouvert soumis aux dispositions des articles L. 2124-2, R. 2124-2 1° et R. 2161-2 à R. 2161-5 du Code de la commande publiqueaccord-cadre à bons de commande avec maximum fixé en quantité (articles L2125-1 1°, R. 2162-1 à R. 2162-6, R. 2162-13 et R. 2162-14 du Code de la commande publique), passé pour 4 ans à compter de la date de notification du contrat.A titre indicatif, la date prévisionnelle de notification est prévue première quinzaine de mars 2022.Les prestations sont réparties en 95 lots. Le numéro des lots est mentionné dans le détail quantitatif estimatif (Dqe)

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.lamayenne.fr
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med several operatører
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
13/10/2021 12:01
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
505,256.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: starlab France
Postadresse: 30 Rue Jean Rostand
By: Orsay
Postnummer: 91400
Land: FRA

Officiel betegnelse: labo Moderne
Postadresse: 37 Rue Dombasle
By: Paris
Postnummer: 75015
Land: FRA

Officiel betegnelse: labelians
Postadresse: 1 Rue des palis
By: Nemours
Postnummer: 77140
Land: FRA

Officiel betegnelse: sarstedt
Postadresse: route de gray
By: Marnay
Postnummer: 70150
Land: FRA

Officiel betegnelse: dutscher
Postadresse: 2c Rue De Bruxelles
By: Bernolsheim
Postnummer: 67170
Land: FRA

Officiel betegnelse: vwr
Postadresse: 201 rue carnot
By: Fontenay-sous-Bois
Postnummer: 94120
Land: FRA

Officiel betegnelse: odil
Postadresse: 3 rue Konrad Adenauer
By: Sainte Savine
Postnummer: 10300
Land: FRA

Officiel betegnelse: courtage Analyses Services
Postadresse: 14 Rue des Mouettes
By: Mont-Saint-Aignan
Postnummer: 76130
Land: FRA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.