Publications Office of the EU
Spanien-Sevilla: Arkitektvirksomhed samt hermed beslægtet virksomhed - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Spanien-Sevilla: Arkitektvirksomhed samt hermed beslægtet virksomhed

  • Offentliggjort
    02/02/2017
  • Frist
    13/03/2017
  • Åbning af tilbuddene
    28/03/2017
  • Tildelt
    17/07/2017
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Servicio Andaluz de Salud, Servicios Centrales
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ES618 Sevilla
Sektor (hoved-CPV)
71200000 Arkitektvirksomhed samt hermed beslægtet virksomhed
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
222,174.45 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
164,409.09 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Servicios de redacción de anteproyecto y de proyecto básico y de ejecución de la obra de construcción del Centro de Salud Isla Chica en Huelva, cofinanciado en un 80 % por el Fondo de Desarrollo Regional (FEDER), en el marco del Programa Operativo FEDER Andalucía 2014-2020.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Servicio Andaluz de Salud, Servicios Centrales
Postadresse: av. de la Constitución, 18
By: Sevilla
NUTS-kode: ES618
Postnummer: 41071
Land: ESP
Kontaktperson: Registro General de los Servicios Centrales
Hovedadresse: http://www.juntadeandalucia.es/servicioandaluzdesalud
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
28/03/2017 12:00
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
222,174.45 EUR
Endelig kontraktværdi
164,409.09 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: U. T. E. Terrado Cepeda — Suárez Corchete
Postadresse:
By: Sevilla
Postnummer:
Land: ESP
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.