Publications Office of the EU
Forenede Kongerige, Det-Manchester: Diverse fødevarer og tørrede varer - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Forenede Kongerige, Det-Manchester: Diverse fødevarer og tørrede varer

  • Offentliggjort
    06/12/2018
  • Frist
    18/01/2019
  • Åbning af tilbuddene
    21/01/2019
  • I dag
    31/08/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
TUCO Ltd
Udførelsessted
NUTS code: United Kingdom
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: United Kingdom
Sektor (hoved-CPV)
15890000 Diverse fødevarer og tørrede varer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
31,000,000.00 GBP
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Antal delkontrakter
3
Referencenummer for tilbuddet
CAT11043-TU
Beskrivelse

A new Framework Agreement for the supply and distribution of Vegan and Vegetarian Specialist Food. The new Framework Agreement is intended to cover all UK HE and FEIs as well as other public sector organisations with in house catering.
The scope will cover:
— a range of Vegan and Vegetarian products and ingredients to include frozen, ambient and grocery,
— a range of Vegan and Vegetarian grab and go products,
— a one-stop shop to cover above Lots.
The tender will be carried out under an open tender process.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: TUCO Ltd
Postadresse: 3rd Floor, National House, 36 St Ann Street,, 36 St Ann Street
By: Manchester
NUTS-kode: UK
Postnummer: M27LE
Land: GBR
Kontaktperson: Mandy Johnston
Hovedadresse: www.tuco.ac.uk
Elektronisk via:
https://in-tendhost.co.uk/tuco/aspx/Home
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med several operatører
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
21/01/2019 10:00
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.